O nás

Pension Diana

Pension Diana vznikl přestavbou původního objektu z 2. poloviny 19. století - sídla ředitelství železářského komplexu bývalého fürstenberského panství a pozdějšího střediska lesnické činnosti křivoklátského polesí. Moderní zařízení pensionu splňuje nejnáročnější požadavky na hygienu provozu. Rekonstrukce byla provedena v letech 1998 - 99.

Pension Diana se nachází v obci Nový Jáchymov, v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Území bylo pro své vysoké přírodovědné a historické hodnoty zařazeno do světové sítě Biosférických rezervací UNESCO. Výhodná poloha, krásné údolí a nezatížené životní prostředí předurčují toto místo k ideální rekreaci. 

Přímo v Novém Jáchymově nalezneme lesní hřbitov, který lze považovat za neoficiální skanzen hřbitovních slévačských výrobků s vysokou uměleckou úrovní. V nedalekých Hudlicích stojí rodný domek Josefa Jungmanna, představitele národního obrození. Rozsáhlé hluboké lesy se stávají rájem houbařů, ale potěší i milovníky procházek. Četné rekreační rybníky (u obce jsou dva) a blízká řeka Berounka udělají radost nejen rybářům, ale i vyznavačům vodních aktivit.